KÖZünk van hozzá?! – interaktív előadás és workshop

Bántalmazás, megalázás, szekálás, zsarolás… » Ez már bullying? Vagy ilyen nem is létezik, csak egy felkapott divatszó? « Á, biztos csak viccel… Ha nagy baj lenne, már valaki biztos segítséget kért volna… Az ő dolguk, nem kell beleavatkozni… « Szerencsétlen játék… Félresikerült próbálkozás… Ártatlan csíny… » Bagatellizálás, tabusítás, áldozathibáztatás? Vagy csak már túl érzékenyek vagyunk? « Hiszen mindenkivel történik ilyen, mégis túléljük!
Bullying – mit is takar ez a kifejezés tulajdonképpen? Egyre többet beszélünk róla, de értjük pontosan, miről van szó? Körülvesz minket – felnőtteket, fiatalokat és gyerekeket – a hétköznapokban, de nem szívesen szembesülünk vele. Ha mégis, sokszor nem tudunk mit kezdeni a helyzettel. Közbelépünk vagy félrenézünk? Mit tegyünk és hogyan? » Hogyan válhat a szemlélőből védelmező? A mi dolgunk egyáltalán? Közünk van hozzá?! Többek között ezekre a kérdésekre keressük közösen a választ a fórumszínház módszerével. A résztvevők tapasztalataira és igényeire építve összegyűjtünk és kipróbálunk olyan, a gyakorlatban működő eszközöket és módszereket, amelyek segíthetnek abban, hogy a hétköznapokban magabiztosabban reagáljunk ezekre az összetett és érzékeny helyzetekre.
A programot a KÖZünk van hozzá?! szervezésében Dr. Dóczi-Vámos Gabriella pedagógiai szakértő, mediátor és mentálhigiénés szakember, Kazári András színész, Kecskés Anna színész-drámatanár és Krasznahorkai Ágnes színész-drámatanár vezeti.